Strona główna     20 Października 2019
 
 
[2004-01-17]
Dostawa PC
[2003-12-06]
PROJEKTORY
[2003-12-06]
Komputery dla ludzi sztuki.
[2003-12-06]
Komputery dla lekarzy
[2006-01-13]
Szukamy pracownika
    Kontakt
 
 Bydgoszcz
 tel...(52) 371 30 58
 kom... 500 227 301
 fax...(52) 371 30 58

 

  Inteligentny dom /  Systemy automatyki

Posiadamy certyfikat projektantów i instalatorów duńskiej firmy Lexel

 Wygodna i latwa obsluga urządzeń
 Zapominanie o wylączeniu światla
 Światlo i wentylacja
 Sygnalizacja świetlna
 Zamykanie domu
 Oświetlenie zewnętrzne
 Kontrolowanie gniazdek
 Przed zaśnięciem
 Wolne ręce
 Bezpieczeństwo dzieci
 Bezpieczeństwo przede wszystkim
 Racjonalność i nastrojowość

Z systemem IHC twój dom stanie się wygodniejszy, bezpieczniejszy i tańszy w eksploatacji.

System IHC pozwala na usprawnienie wszystkich funkcji elektrycznych w budynkach, ułatwiając codzienne życie i czyniąc je bezpieczniejszym. Instalacja sterowana i zarządzana przez system IHC dostarcza całej rodzinie większego bezpieczeństwa i wygody i spełnia wszystkie indywidualne wymagania. Jest to także dobra inwestycja z czysto finansowego punktu widzenia. Instalacja systemu IHC dostarcza dodatkowych korzyści w postaci niższych rachunków za energię elektryczną oraz podnosi wartość komercyjną domu.

Wygodna i latwa obsluga urządzeń

Za pomocą pilota zdalnego sterowania można kontrolować dziaanie wszystkich urządzeń podączonych do systemu. Możliwe jest m.in.: ściemnianie światel, regulacja ogrzewania lub zmiana intensywności wentylacji bez koniecznego wstawania i otwierania okien. Można również rozwijać markizy nad oknami nie wychodząć z domu - co za poczucie luksusu!

Zapominanie o wylączeniu światla

Najczęściej zapominamy wyączyć światlo wychodząc z lazienki. Z systemem IHC to żaden klopot. Czujnik ruchu wlączy światlo w chwilę po opuszczeniu lazienki.

Światlo i wentylacja

Do systemu IHC można podlączyć wiele różnych typów czujników m.in. czujnik wilgotności, który będzie decydowal o potrzebie wlączenia wentylacji. Inna opcja umożliwia wączanie wentylacji na kilka minut po wylączeniu światla (np. po wyjściu z lazienki).

Sygnalizacja świetlna

Sygnalizacja dĄwiękowa czasami nie zdaje egzaminu. W systemie IHC można wybrać jak i gdzie domownik ma być informowany, że ktoś przyszedł z wizytą lub nadeszła poczta. Sygnalizacja świetlna będzie przydatna dla osób niedosłyszących lub młodych pracujących przy głośnej muzyce.

Zamykanie domu

Wyłącznik przy drzwiaeh wyjscio wych wyłącza wszystkie światla w korytarzu. W tym samym czasie woda i piece została również wyłączone przy jednoczesnej aktywacji alarmu. W przypadku pozostawienia zapalonych innych świateł można je wyłączyć za pośrednictwem telefonu. W przypadku powrotu do domu ten sam wyłącznik załączy światła na wcześniej określonym obszarze budynku.

Oświetlenie zewnętrzne

Kiedy zrobi się ciemno, system IHC wlączy światla zewnętrzne. Światla można póĄniej wylączyć ręcznie lub zaprogramować system IHC aby zrobi to po określonym czasie. Można tekże użyć czujników ruchu do wykrycia obecności i wlączyć światlo po jej stwierdzeniu.

Kontrolowanie gniazdek elektrycznych

Gdy odetnie się doplyw prądu do nieużywanych chwilowo gniazdek elektrycznych, zmniejsza się natężenie pola elektromagnetycznego w budynku. Znacznie wzrasta również bezpieczeństwo dzieci przebywających w takim domu. W czasie zimy, gdy mamy klopoty z rozruchem silnika wysokoprężnego, można wlączyć jego podgrzewanie aktywując odpowiednie gniazdo w garażu.

Przed zaśnięciem

Po dlugim dniu bardzo przyjemnie jest wślizgnąć się do lóżka z dobrą książką. Z systemem IHC nie musisz wstawać z lóżka, aby powylączać światla i pozamykać drzwi na klucz. Wszystko to wykona się automatycznie po naciśnięciu odpowiedniego wylącznika umieszczonego przy Twoim lóżku.

Wolne ręce

Jeżeli zdarzy się, że masz zajęte ręce i nie możesz wączyć np. oświetlenia, to system IHC rozwiąże ten problem za pomocą czujników ruchu. Te same czujniki ruchu mogą także być wykorzystane do automatycznego wlączenia oświetlenia w obecności ewentualnego zlodzieja, który wlamie się do naszego domu...

Bezpieczeństwo dzieci

Instalację elektryczną można uczynić bardziej bezpieczną umieszczając w niedostępnym dla dzieci miejscu dodatkowe wylączniki dla pieców i kuchenek. Ten sam wylącznik można użyć także do aktywacji gniazdek elektrycznych tylko wtedy, gdy będą potrzebne

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla urządzeń szczególnie niebezpiecznych jak żelazka ekspresy do kawy itp. system IHC pozwala zaprogramować czas dostarczania prądu do gniazdek, z których są one zasilane. Nie trzeba wówczas pamiętać o ich wylączeniu, bo system IHC zrobi to za nas.

Racjonalność i nastrojowość

Jeśli posiadasz charakter czlowieka romantycznego i praktycznego, to system IHC umożliwia aranżowanie kilku scen świetlnych w danym pomieszczeniu w zależności od sytuacji. W przykladowej kuchni mozemy zaaranżować np. następujące sceny świetlne:

  • nastrojowa
  • do czytania
  • do sprzątania
  • wylączenie wszystkich światel
  do góry
2003 © GROS